BACALAUREAT 2017 – SFATURI PENTRU PRIMA ZI

Candidaţii sunt rugaţi să respecte programarea: http://petrurares.ro/?p=495

Accesul în sala de examen se va face pe baza cărţii de identitate(buletin)

Sfaturi:

– să aveți o ţinută decentă

– să acordaţi importanţă modului în care vă exprimaţi şi să evitaţi dezacordurile şi alte greşeli gramaticale

– încercaţi să vorbiţi nu să citiţi

– nu vă grăbiţi să terminaţi repede ceea ce aveți de spus

– fiţi voi înşivă

– fiţi logici în ceea ce expuneţi

– încheiaţi în forţă şi faceţi o impresie bună la final

SUCCES!

 

OPTIUNI BACALAUREAT 2017

Pentru orice nelămurire, corecție a numelui(lipsă diacritice, nume greșit etc), corecție a opțiunilor și orice altă problemă sesizată în întocmirea listei cu opțiuni vă adresați informaticianului Mureșan Flavius până miercuri, 31 mai 2017

optiuni BAC 2017

REZULTATELE CONCURSULUI „SPEAK OUT”

SPEAK OUT  

ETAPA JUDEȚEANĂ, 11 MAI 2017

 

REZULTATE FINALE

 

NR CRT NUMELE SI PRENUMELE CLASA SCOALA SECȚIUNE PROFESOR ÎNDRUMĂTOR PUNCTAJ PREMIU
1 CIMPEAN IMOLA V Colegiul National ”Petru Rares” Beclean A MURESAN LAVINIA 98 PREMIU SPECIAL ”ESENTZA”
2 DENES AMALIA V Colegiul National ”Petru Rares” Beclean A MURESAN LAVINIA 90
3 POP ANDREEA V Colegiul National ”Petru Rares” Beclean A MURESAN LAVINIA 90
4 COCIS COSMIN VI Colegiul National ”Petru Rares” Beclean A MURESAN LAVINIA 90
5 DIUGAN KATIA VI Scoala Gimnaziala ”Grigore Silasi” Beclean A DRAGOS CATALINA 100 I
6  HORDOUAN  IRINA VI Scoala Gimnaziala ”Grigore Silasi” Beclean A DRAGOS CATALINA 99 II
1 FORRAI DIANA VIII Colegiul National ”Petru Rares” Beclean A TODORAN LIANA 98 I
2 RUSU RALUCA VIII Colegiul National ”Petru Rares” Beclean A TODORAN LIANA 95
3 RUNCAN ROXANA VIII Scoala Gimnaziala Cristestii-Ciceului A TODOREAN ENIKO 95
1 POP CRISTINA IX Colegiul National ”Petru Rares” Beclean A TODORAN LIANA 90
2 SZASZ BOGDAN X Colegiul National ”Petru Rares” Beclean A MURESAN LAVINIA 95 PREMIU SPECIAL ”ESENTZA”
3 AFRENTOAIE ALEX X Colegiul National ”George Coșbuc” Nasaud A POP MARIA 90
4 SIDOR JENNIFER IX Liceul de Muzica „Tudor Jarda” Bistrita A TOMI ALINA 100 I
5 CADAR ALEXANDRA X Liceul de Muzica „Tudor Jarda” Bistrita A TOMI ALINA 93
6 MIHOLCA SIMINA X Liceul de Muzica „Tudor Jarda” Bistrita A TOMI ALINA 98 II
1 BARBU LARISA V Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 80
2 POP ANDREEA V Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 85
3 TAMAS PAUL V Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 91 II
4 CIMPEAN NOEMI VI Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 84
5 CIUI IULIA VI Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 88
6 MOLDOVAN ROXANA VI Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 82
7 TOTH ANTONIO VI Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 89
8 FALUB ANDA VI Scoala Gimnaziala ”Grigore Silasi” Beclean B DRAGOS CATALINA 90 III
9 ORBAN ROBERT VI Scoala Gimnaziala ”Grigore Silasi” Beclean B DRAGOS CATALINA 94 I
1 BALAN DENISA VII Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B ZINVELIU DIANA 80
2 BIDIAN ANDREEA VII Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 81
3 KADAR STEFANIA VII Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 83
4 LUP STEFAN VII Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 82
5 BOTEAN BIANCA VIII Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B TODORAN LIANA 80
6 CIPRIAN IUGA VIII Colegiul National ”George Coșbuc” Nasaud B BERCENI CAMELIA 77
7 BADIU ANCA VIII Colegiul National ”Liviu Rebreanu” Bistrita B IENCIU CAMELIA 92 I
8 PUTURA NICOLA VIII Colegiul National ”Liviu Rebreanu” Bistrita B IENCIU CAMELIA 85
9 MURESAN VICTOR VII Colegiul National ”Liviu Rebreanu” Bistrita B IENCIU CAMELIA 88 III
10 RUNCAN ROXANA VIII Scoala Gimnaziala Cristestii-Ciceului A TODOREAN ENIKO 90 II
1 GLIGA CRISTIAN X Colegiul National ”George Coșbuc” Nasaud B BERCENI CAMELIA 80
2 DANCI LARISA X Colegiul National ”George Coșbuc” Nasaud B BERCENI CAMELIA 92 II
3 MOSCU DIANA IX Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 81
4 SZEKELY MIRIAM IX Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B ZINVELIU DIANA 88
5 COPTIL REBECA X Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 90 III
6 GHIMICI LAURA X Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 85
7 RUSU TEODORA X Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 84
8 POENAR LUIZA IX Liceul de Muzica „Tudor Jarda” Bistrita B TOMI ALINA 82
9 SINGEORZAN IOANA X Liceul de Muzica „Tudor Jarda” Bistrita B TOMI ALINA 86
10 MIHOLCA SIMINA X Liceul de Muzica „Tudor Jarda” Bistrita B TOMI ALINA 94 I
1 PAȘCA MARIA XI Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B TODORAN LIANA 82
2 RUS ALISA XI Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B TODORAN LIANA 87
3 CIOBOTAR DARIA XII Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B TODORAN LIANA 94 I
4 DAROCZI DALMA XII Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 91 III
5 SERGHIESCU ADRIANA XII Colegiul National ”Petru Rares” Beclean B MURESAN LAVINIA 92 II
6 OPREAN SARA XI Colegiul National ”Liviu Rebreanu” Bistrita B IENCIU CAMELIA 90
7 ZAGREAN RAMONA XI Colegiul National ”Liviu Rebreanu” Bistrita B IENCIU CAMELIA 89
8 CORNEA DENISA XI Colegiul National ”Liviu Rebreanu” Bistrita B IENCIU CAMELIA 84

 

 

Presedinte Comisie

Director,

Prof. Nicula Mircea Cristian